فایل word ويژگي هاي ژئوشيميايي و ژنتيکي بيوتيت ها در کانسارهاي مس پورفيري علي آباد – دره زرشک در استان يزد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word ويژگي هاي ژئوشيميايي و ژنتيکي بيوتيت ها در کانسارهاي مس پورفيري علي آباد – دره زرشک در استان يزد دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ويژگي هاي ژئوشيميايي و ژنتيکي بيوتيت ها در کانسارهاي مس پورفيري علي آباد – دره زرشک در استان يزد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word ويژگي هاي ژئوشيميايي و ژنتيکي بيوتيت ها در کانسارهاي مس پورفيري علي آباد – دره زرشک در استان يزد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word ويژگي هاي ژئوشيميايي و ژنتيکي بيوتيت ها در کانسارهاي مس پورفيري علي آباد – دره زرشک در استان يزد :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پايه (دانشگاه آزاد اسلامي)

تعداد صفحات :21

توده های نفوذی مورد مطالعه در جنوب غرب یزد و در قسمت غربی زون ایران مرکزی و لبه شرقی کمربند آتشفشانی ارومیه – بزمان ایران واقع شده است. توده های نفوذی دره زرشک و علی آباد (احتمالا الیگو – میوسن) با نفوذ در واحدهای رسوبی کرتاسه و سکانس آتشفشانی – رسوبی بعد از کرتاسه (ائوسن)، اسکارن سازی و کانه زایی مس پورفیری را در منطقه باعث شده اند.داده های ژئوشیمیایی، مطالعات پتروگرافی و مشاهدات صحرایی نشان می دهد که توده های گرانیتوئیدی دو منطقه دره زرشک و علی آباد دارای شباهت های پترولوژیکی به لحاظ سن، منشا، شرایط تشکیل و در نهایت سیستم کانه زائی مس می باشند. سنگ های گرانیتوئیدی موجود در منطقه مورد مطالعه دارای مشخصات یک ماگمای ساب آلکالن (کالک آلکالن)، متآلومینوس تا پرآلومینوس با پتاسیم متوسط تا بالای تیپ I مرتبط با کمان های آتشفشانی و برخورد قاره های می باشند. این توده ها دارای منشا یکسان بوده اند که پدیده تفریق باعث تغییرات در ترکیب آنها شده است. کانه زایی نیز در ارتباط مستقیم با این پدیده می باشد.مطالعه بیوتیت های این دو کانسار نشان می دهد که اولا بیوتیت ها اغلب از نوع سبز رنگ و کمتر قهوه ای هستند. بررسی ویژگی های ژئوشیمیایی این بیوتیت ها و مقایسه آن با نمودارهای ژئوشیمیایی نشان می دهد که همگی این بیوتیت ها در یک دمای 600 تا 750 درجه تشکیل شده اند که موید منشا ماگمائی آنهاست. از طرفی مقایسه اکسیدهای اصلی و عناصر کمیاب این بیوتیت ها و سنگ های در بر گیرنده آنها نشان می دهد که هیچ گونه رابطه ای بین کانی سازی مس و این بیوتیت ها وجود ندارد. علت اصلی نیز منشا ماگمائی بیوتیت هاست در حالی که کانی سازی مس به فرآیندهای بعد ماگمائی ارتباط دارد.
كلید واژه: ژئوشیمی بیوتیت، گرانیتوئید، کانسار مس پورفیزی علی آباد – دره زرشک، یزد، ایران

لینک کمکی