فایل word بررسي ارتباط نتايج آناليز و كشت ادرار در تشخيص عفونت هاي دستگاه ادراري، يك مطالعه در آزمايشگاه مركزي يزد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسي ارتباط نتايج آناليز و كشت ادرار در تشخيص عفونت هاي دستگاه ادراري، يك مطالعه در آزمايشگاه مركزي يزد دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسي ارتباط نتايج آناليز و كشت ادرار در تشخيص عفونت هاي دستگاه ادراري، يك مطالعه در آزمايشگاه مركزي يزد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسي ارتباط نتايج آناليز و كشت ادرار در تشخيص عفونت هاي دستگاه ادراري، يك مطالعه در آزمايشگاه مركزي يزد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسي ارتباط نتايج آناليز و كشت ادرار در تشخيص عفونت هاي دستگاه ادراري، يك مطالعه در آزمايشگاه مركزي يزد :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده پزشكي

تعداد صفحات :8

زمینه و هدف: عفونت های دستگاه ادراری (UTI) بیماری شایعی است كه می تواند به بیماری های پیشرفته دیگر منجر شود. در این مطالعه ضمن تعیین شیوع عوامل باكتریایی و آنتی بیوگرام آنها سعی شد تا ارتباط پارامترهای آنالیز با نتیجه كشت ادرار مقایسه و ارزش كیفی هر كدام تعیین گردد.روش بررسی: 1509 نمونه ادرار (1195 زن و 314 مرد) بر روی محیط های اختصاصی (EMB و آگار خون دار) كشت و سپس گونه های جدا شده مورد آنتی بیوگرام قرار گرفت. همزمان، نمونه ادرار جهت آنالیز كامل اقدام و داده ها با استفاده از SPSS تجزیه و تحلیل شد.یافته ها: جمعا 986 نمونه (%65.3) دارای كشت مثبت بودند. %17.2 مرد و %82.8 زن بودند. ده گونه باكتریایی و مخمر جدا شد كه اشریشیاكلی یوروپاتیك با 591 نفر (%58.6) و بعد از آن به ترتیب آنتروباكتر 115 مورد (%11.4)، كلبسیلا پنومونیه با 88 مورد (%8.8) و استافیلوكوك كوآگولاز منفی 57 مورد (%5.7) بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند. ارتباط بین وجود لكوسیت و هماسی، نیتریت، كریستال، و پروتئین در آنالیز ادرار با نتیجه كشت مثبت معنی دار بود. نتایج آنتی بیوگرام نشان داد كه آمیكاسین حساس ترین و آمپی سیلین مقاوم ترین آنتی بیوتیك برای باكتری های گرم منفی بوده است.نتیجه گیری: اگر چه بین بعضی از پارامترهای آنالیز ادرار و باكتری اوری ارتباط وجود دارد اما علایم بالینی و حضور لكوسیت در ادرار به تنهایی وجود عفونت را تایید نمی كند لذا جهت درمان مناسب لازم است همراه با آنالیز ادرار، كشت و آنتی بیوگرام صورت پذیرد.
كلید واژه: عفونت دستگاه ادراری، كشت، آنالیز

لینک کمکی