فایل word بررسي حساسيت باکتري هاي شايع جدا شده از عفونت هاي ادراري در برابر آنتي بيوتيکهاي رايج طي سال هاي 1377 تا 1384

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسي حساسيت باکتري هاي شايع جدا شده از عفونت هاي ادراري در برابر آنتي بيوتيکهاي رايج طي سال هاي 1377 تا 1384 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسي حساسيت باکتري هاي شايع جدا شده از عفونت هاي ادراري در برابر آنتي بيوتيکهاي رايج طي سال هاي 1377 تا 1384  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسي حساسيت باکتري هاي شايع جدا شده از عفونت هاي ادراري در برابر آنتي بيوتيکهاي رايج طي سال هاي 1377 تا 1384،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسي حساسيت باکتري هاي شايع جدا شده از عفونت هاي ادراري در برابر آنتي بيوتيکهاي رايج طي سال هاي 1377 تا 1384 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم دارويي (pharmaceutical sciences)

تعداد صفحات :9

زمینه و هدف: عفونت های ادراری از شایع ترین عفونت های باکتریایی انسان بوده و در صورت عدم درمان به موقع و مناسب می توانند عواقب خطرناکی داشته باشند. امروزه افزایش روزافزون مقاومت باکتری ها به آنتی بیوتیک ها از مشکلات پیش روی علم پزشکی می باشد. در دسترس بودن اطلاعات جدید از الگوی حساسیت باکتری ها و آشنایی با مقاومت های رایج در بین باکتری های محلی می تواند در جهت اتخاذ تدابیر درمانی مناسب کمک کند و بویژه می تواند در درمان های تجربی متضمن موفقیت های درمانی بهتر باشد. هدف از مطالعه حاضر بررسی میزان مقاومت باکتری های عامل عفونت های ادراری به آنتی بیوتیک های رایج در طی سال های 77 تا 84 بود.روش ها: نمونه ادرار بیماران بستری و سرپایی مراجعه کننده به آزمایشگاه بیمارستان شبستر در محیط های کشت بلاد آگار و (Eosin Methylen Blue) EMB آگار کشت داده شدند. باکتری های جدا شده با استفاده از تست های مرسوم و استاندارد میکروب شناسی تعیین هویت شدند. سپس آزمایش تعیین حساسیت آنتی بیوتیکی به روش دیسک آگار دیفیوژن نسبت به آنتی بیوتیک ها انجام شد.یافته ها: از مجموع 9495 نمونه مورد آزمایش 1821 نفر (%19.1) مبتلا به عفونت ادراری بودند. بیش از 83% از باکتری های جدا شده متعلق به فامیل انتروباکتریاسه بود. بیشترین میزان مقاومت در برابر آمپی سیلین (%85.3) و کمترین میزان مقاومت مربوط به آمیکاسین (%6.6) و سیپروفلوکساسین (%10.2) بدست آمد.نتیجه گیری: بررسی الگوی حساسیت به آنتی بیوتیک ها در طی سال های مورد مطالعه بیانگر افزایش میزان مقاومت در بین باکتری های ایجاد کننده عفونت های ادراری بود که این امر در مورد جنتامایسین، سفالوتین و آمپی سیلین کاملا مشهود بود. نتایج این مطالعه تاکید مجددی در توجه به نتایج تست های حساسیت باکتری ها در برابر عوامل ضد میکروبی می باشد تا با انتخاب آنتی بیوتیک های مناسب علاوه بر درمان موثر، از افزایش مقاومت دارویی جلوگیری شود.
كلید واژه: عفونت دستگاه ادراری، دیسک آگار دیفیوژن، مقاومت آنتی بیوتیکی

لینک کمکی