فایل word معرفي يكي از گونه هاي Pimpinella بومي ايران به عنوان يك منبع طبيعي براي توليد ترانس- آلفا- برگاموتن (

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word معرفي يكي از گونه هاي Pimpinella بومي ايران به عنوان يك منبع طبيعي براي توليد ترانس- آلفا- برگاموتن ( دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word معرفي يكي از گونه هاي Pimpinella بومي ايران به عنوان يك منبع طبيعي براي توليد ترانس- آلفا- برگاموتن (  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word معرفي يكي از گونه هاي Pimpinella بومي ايران به عنوان يك منبع طبيعي براي توليد ترانس- آلفا- برگاموتن (،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word معرفي يكي از گونه هاي Pimpinella بومي ايران به عنوان يك منبع طبيعي براي توليد ترانس- آلفا- برگاموتن ( :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات گياهان دارويي و معطر ايران

تعداد صفحات :9

Pimpinella affinis Ledeb. یكی از گونه های بومی ایران است كه پراكندگی وسیعی در شمال، شمال غرب، مركز، شرق و شمال شرق ایران دارد. در این تحقیق اندام هوایی و بذر گیاه در سالهای 1382 و1383 در مرحله گلدهی و بذردهی از ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع ساری- نوشهر جمع آوری گردید و پس از آماده سازی گیاه، با روش تقطیر با آب (به وسیله دستگاه كلونجر) اسانس گیری شد. بازده اسانس ساقه و برگ، گل آذین و بذردر سال 1382 ،0.26%،1.1% ،4.1% و در سال 1383 به ترتیب 0.26%،0.86 % و 2.45% بود. در اسانس ساقه و برگ، گل آذین و بذر P affinis نوشهر در سال 82‌ به ترتیب 4 ،5‌ و6 تركیب و در سال 83 به ترتیب 6 ، 15 و 6 تركیب شناسایی شد. تنها تركیب شاخص اسانس ساقه و برگ، گل آذین و بذر، ترانس- آلفا-برگاموتن بود كه در سال 82 به ترتیب 91.1%، 96.2% و 90.2% و درسال 83 به ترتیب 94.3%،84.9 و95.5% بدست آمد. ترانس- آلفا- برگاموتن تركیب معطری است كه به عنوان ماده اولیه جهت تركیب بسیاری از تركیبهای معطر بكار می رود. این تركیب به فراوانی(بیش از 90%) در اسانس اندامهای مختلف این گونه یافت می شود. بنابراین، اسانس این گیاه می تواند به عنوان منبعی برای استخراج ترانس- آلفا- برگاموتن معرفی شود.
كلید واژه: Pimpinella affinis، اسانس، ترانس- آلفا- برگاموتن

لینک کمکی