فایل word تاثير عصاره هاي آبي و هيدروالكلي زنجبيل و خار مريم بر هپاتوتوكسيسيتي ناشي از تيواستاميد در موش صحرايي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word تاثير عصاره هاي آبي و هيدروالكلي زنجبيل و خار مريم بر هپاتوتوكسيسيتي ناشي از تيواستاميد در موش صحرايي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تاثير عصاره هاي آبي و هيدروالكلي زنجبيل و خار مريم بر هپاتوتوكسيسيتي ناشي از تيواستاميد در موش صحرايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تاثير عصاره هاي آبي و هيدروالكلي زنجبيل و خار مريم بر هپاتوتوكسيسيتي ناشي از تيواستاميد در موش صحرايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تاثير عصاره هاي آبي و هيدروالكلي زنجبيل و خار مريم بر هپاتوتوكسيسيتي ناشي از تيواستاميد در موش صحرايي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات گياهان دارويي و معطر ايران

تعداد صفحات :8

تحقیقات نشان داده است كه عصاره بعضی از گیاهان اثر حفاظتی موثری بر روی سلول های كبد رات در برابر سموم و عوامل اكسیدان دارد. دراین تحقیق اثر عصاره آبی و هیدروالكلی زنجبیل و عصاره هیدروالكلی خار مریم در برابر مسمومیت كبدی ناشی از تیواستامید در موش صحرایی نر و ماده بالغ مورد بررسی قرار گرفت. برای ارزیابی خسارات وارده به كبد رات تیمار شده با تیواستامید و همچنین بررسی اثر حفاظتی تركیبهای فنلی عصاره خار مریم و عصاره هیدروالكلی و آبی زنجبیل بر میزان ترانس آمینازها سرمی SGPT،SGOT همچنین بیلی روبین آلكالین فسفاتاز، سدیم و پتاسیم سرم تعیین گردید. رات ها به 10 گروه 5‌ تایی تقسیم شده، بعد تیواستامید با دوز 50 mg.kg (وزن بدن) و عصاره ها با دوز 100 mg.kg (وزن بدن) به صورت (درون صفاقی) توام در سه روز متوالی تزریق شد. 48 ساعت بعد از آخرین تزریق، خون گیری مستقیما از قلب انجام گرفته و سرم آن جدا گردید.عوامل ذكر شده اندازه گیری و نتایج نشان داد كه عصاره های آبی و هیدروالكلی زنجبیل و عصاره هیدروالكلی خار مریم بر روی كبد رات های تیمار شده با تیواستامید، تاثیر معنی داری می گذارند (P<0.05) درحالیكه تفاوت معنی داری بین عوامل در موش نر وماده مشاهده نشد. با مقایسه نتایج مشخص گردید كه اثر حفاظتی عصاره هیدروالكلی خار مریم بیشتر از عصاره آبی زنجبیل و عصاره آبی زنجبیل بیشتر از عصاره هیدروالكلی زنجبیل است. اثر حفاظتی این عصاره ها به واسطه تركیبهای پلی فنلی موجود در آنها می باشد كه این تركیبها دارای خواص آنتی اكسیدانی می باشند.
كلید واژه: تیواستامید، سمیت كبدی، تركیبهای فنلی، عصاره زنجبیل، عصاره خار مریم، رات

لینک کمکی