فایل word بررسي مقايسه اي ترکيبهاي شيميايي اسانس نمونه زراعي و رويشگاهي گياه .Dracocephalum kotschyi Boiss

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل word بررسي مقايسه اي ترکيبهاي شيميايي اسانس نمونه زراعي و رويشگاهي گياه .Dracocephalum kotschyi Boiss دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسي مقايسه اي ترکيبهاي شيميايي اسانس نمونه زراعي و رويشگاهي گياه .Dracocephalum kotschyi Boiss کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسي مقايسه اي ترکيبهاي شيميايي اسانس نمونه زراعي و رويشگاهي گياه .Dracocephalum kotschyi Boiss،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسي مقايسه اي ترکيبهاي شيميايي اسانس نمونه زراعي و رويشگاهي گياه .Dracocephalum kotschyi Boiss :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات گياهان دارويي و معطر ايران

تعداد صفحات :8

گیاه .Dracocephalum kotschyi Boiss یکی از گیاهان دارویی و معطر است که در رویشگاه های طبیعی در نواحی کوهستانی و مرتفع کشور یافت می شود. این گیاه به علت اسانس زیاد آن مورد توجه می باشد. هدف از این تحقیق مقایسه کمی و کیفی اسانس نمونه رویشگاهی و زراعی این گونه است. سرشاخه های گلدار گیاه از منطقه جیرود در استان تهران و همچنین نمونه کاشته شده از مزرعه تحقیقاتی واقع در موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور جمع آوری گردید و با روش تقطیر با آب اسانس گیری شد. برای شناسایی ترکیب های اسانس از دستگاه های گاز کروماتوگرافی (GC) و گاز کروماتوگراف متصل شده به طیف سنج جرمی (CG/MS) استفاده شد. نتایج مقایسه ترکیبهای اسانس در شرایط کشت و رویشگاه شباهت این ترکیبها را نشان می دهد. در اسانس نمونه رویشگاهی لیمونن (29%)، متیل ژرانات (17.7%) و ژرانیال (15.8%) و در نمونه زراعی میرتنول (30.8%)، لیمونن (23.6%) و ژرانیال (14.3%) ترکیبهای اصلی اسانس گیاه را تشکیل می دادند.
كلید واژه: Dracocephalum kotschyi، نعناییان، اسانس، ترکیبهای شمیایی

لینک کمکی