فایل word برآورد سهم شركا تجاري در واردات ايرن با استفاده از الگوي AIDS: مورد كشورهاي منتخب طي دوره 82-1357

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل word برآورد سهم شركا تجاري در واردات ايرن با استفاده از الگوي AIDS: مورد كشورهاي منتخب طي دوره 82-1357 دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word برآورد سهم شركا تجاري در واردات ايرن با استفاده از الگوي AIDS: مورد كشورهاي منتخب طي دوره 82-1357 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word برآورد سهم شركا تجاري در واردات ايرن با استفاده از الگوي AIDS: مورد كشورهاي منتخب طي دوره 82-1357،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word برآورد سهم شركا تجاري در واردات ايرن با استفاده از الگوي AIDS: مورد كشورهاي منتخب طي دوره 82-1357 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه بازرگاني

تعداد صفحات :26

واردات و ساختار فعلی اقتصاد جهانی، نقش مهمی در تعیین استراتژی توسعه اقتصادی كشورهای در حال توسعه ایفا می نماید. از این رو هر تغییر و تحولی كه در واردات كشور رخ دهد در فرآیند تولید، رشد و توسعه تاثیر بسزایی خواهد داشت. بنابراین نیاز به بررسی كاربردی بخش واردات كشور كه بتواند جنبه های مختلفی از مسایل موجود در این بخش و منطبق بر نیازهای توسعه اقتصادی كشور را پوشش دهد، جهت اتخاذ سیاست های اقتصادی مناسب بیش از پیش ضرورت می یابد. لذا در این مقاله، به عنوان گامی مهم در شناسایی این مسیر دست یابی به الگوی خطی سهم های تقاضای بلند مدت واردات كشور از منابع مختلف عرضه كننده با استفاده از الگوی خطی سیستم تقاضای تقریبا ایده آل (LA/AIDS) مد نظر قرار می گیرد. نتایج حاصل نشان می دهد كه شكل گیری الگوی تخصیص واردات كشور بر اساس بودجه یك مرحله ای یعنی وابسته به فروشهای داخلی است و فروض همگنی و تقارن در تقاضای واردات كشور رد می شود و الگوی پویای خطی تقریبا ایده آل بر مبنای نظریه عادات مصرفی به عنوان بهترین الگوی تقاضا طی دوره 1357-82 معرفی می گردد.نتایج بیانگر آن است كه كالاهای وارداتی از كشورها (هر یك از پنج شریك اول تجاری) با توجه به كشش مخارج محاسبه شده ضروری می باشند و كشش های قیمتی خودی كشورهای امارات متحده عربی، جمهوری كره و فرانسه، دارای علامت مورد انتظار منفی و برای همگی كشش پذیر است. در این میان واردات از كشور جمهوری كره به شدت تحت تاثیر قیمت كالاهای وارداتی خودی قرار دارد. واردات از كشور آلمان با فرانسه رابطه ای مكمل دارند و همچنین احتمال جانشینی ضعیف بین آلمان و گروه سایر شركا تجاری و به همین ترتیب، احتمال مكملی ضعیف بین كشورهای ایتالیا و كره، امارات متحده عربی و فرانسه، سایر شركا تجاری و فرانسه را نیز نمی توان رد نمود. ضرایب برآوردی متغیر عادات مصرفی (qi) برای هر یك از پنج شریك اول تجاری همگی مثبت و معنی دار و گویای ایجاد روند كند خلق تجارت و انحراف تجاری به سمت واردات از امارات متحده عربی، در اثر به كارگیری سیاست های آزادسازی تجاری در كشور است.
كلید واژه: سیستم تقاضای تقریبا ایده آل، رگرسیون های ظاهرا نامرتبط، عادات مصرفی

لینک کمکی