فایل word بررسي و توليد نونهالهاي كاج تدا (.Pinus taeda L) در شرق مازندران (ايستگاه تحقيقات جنگل و مرتع پاسند)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسي و توليد نونهالهاي كاج تدا (.Pinus taeda L) در شرق مازندران (ايستگاه تحقيقات جنگل و مرتع پاسند) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسي و توليد نونهالهاي كاج تدا (.Pinus taeda L) در شرق مازندران (ايستگاه تحقيقات جنگل و مرتع پاسند)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسي و توليد نونهالهاي كاج تدا (.Pinus taeda L) در شرق مازندران (ايستگاه تحقيقات جنگل و مرتع پاسند)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسي و توليد نونهالهاي كاج تدا (.Pinus taeda L) در شرق مازندران (ايستگاه تحقيقات جنگل و مرتع پاسند) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات جنگل و صنوبر ايران

تعداد صفحات :14

نتایج اولیه اجرای طرح تحقیقاتی بررسی سوزنی برگان مهم جهان در منطقه ارتفاعی پایین بند جنگلهای نكا نشان داده است كه گونه كاج تدا (Pinus taeda L.) همراه گونه های كاج رادیاتا و كاج بروسیا از موفق ترین گونه ها می باشند. از همین رو در طول سالهای 83-1382 خصوصیات بذر و محدودیت های تولید و تكثیر این گونه در سطح ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع پاسند مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج بررسی متغیرهای كمی و كیفی (قطر یقه، ارتفاع، زنده مانی و كیفیت) نهال نشان داده است كه از نظر قطر یقه نونهالها، كاشت پاییزه نسبت به كاشت بهاره برتری داشته است. به لحاظ متغیر ارتفاع نونهالها، بین دو فصل كاشت بهاره و كاشت پاییزه اختلاف معنی داری مشاهده نشده است. همچنین از لحاظ متغیرهای درصد زنده مانی و كیفیت نونهالها، كاشت بهاره و پاییزه برتری داشته است (سطح احتمال 0.01). لازم به ذكر است كه با توجه به زمان اندازه گیری در اواسط آبان ماه، نونهالهای كاشت پاییزه مدت زمان بیشتری را برای رویش در اختیار داشته اند. ادامه بررسی نونهالهای یكساله در سطح خزانه و گلدانهای بازكاشتی نشان داده است كه با گذشت زمان نونهالها دچار ضعف و كاهش میزان زنده مانی شده، به شكلی كه در پایان سال دوم تنها 7 درصد از نونهالها دارای شرایط كمی و كیفی مناسب بوده اند. از آنجایی كه بر اساس بررسی های آزمایشگاهی در ایستگاه تحقیقات پاسند بر روی نهالهای خشك شده، آفات و یا بیماری خاصی مشاهده نشده است، با انجام آزمایشهای خاك شناسی عوامل محدود كننده تولید نهالها كاج تدا، قلیایی بودن خاك و عدم حضور میكوریزها تعیین گردیده است.
كلید واژه: كاج تدا، نونهال، زمان كاشت، زنده مانی، قطر، ارتفاع، كیفیت

لینک کمکی