فایل word بررسي نقش ضد باكتريال اسانس پرتقال بر روي باكتريهاي هوازي و بي هوازي اختياري در بيماران مبتلا به ضايعات پوستي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل word بررسي نقش ضد باكتريال اسانس پرتقال بر روي باكتريهاي هوازي و بي هوازي اختياري در بيماران مبتلا به ضايعات پوستي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسي نقش ضد باكتريال اسانس پرتقال بر روي باكتريهاي هوازي و بي هوازي اختياري در بيماران مبتلا به ضايعات پوستي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسي نقش ضد باكتريال اسانس پرتقال بر روي باكتريهاي هوازي و بي هوازي اختياري در بيماران مبتلا به ضايعات پوستي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسي نقش ضد باكتريال اسانس پرتقال بر روي باكتريهاي هوازي و بي هوازي اختياري در بيماران مبتلا به ضايعات پوستي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زيست شناسي ايران

تعداد صفحات :8

این تحقیق بر اساس افزایش روزافزون مقاومت نسبت به آنتی بیوتیكها و فقدان خط درمانی مناسب جهت درمان عفونتها انجام شد. مطالعه توصیفی در سال 1384 در مراكز درمانی دانشگاهی تحقق یافت. نمونه برداری از 100 بیمار مبتلا به ضایعات پوستی با سواب و سرنگ استریل بعمل آمد و به محیط تریپتی كیز سوی براث منتقل شد. جهت بررسی باكتریها از نظر هوازی - بی هوازی اختیاری، آنها در محیطهای بلاد آگار – مك كانكی – نوترینت آگار – آگار شكلاتی و بایل اسكولین آگار كشت و سپس در انكوباتور 37 درجه سانتی گراد بمدت 48-24 ساعت قرار داده شد. پس از تشکیل كلنی، از كلنیهای مشكوك لام تهیه شد و علاوه بر رنگ آمیزی و تعیین گرم مثبت یا منفی بودن باكتری، از تستهای افتراقی و تكمیلی نیز استفاده شد. اثر آنتی بیوتیکهایی از قبیل اریترومایسین، پنی سیلین، کلوگزاسیلسن، جنتامایسین، توبرامایسین، سیپروفلاکاسین، سفتازیدیم و آمیکاسین بررسی و با اسانس خالص پرتقال مقایسه شد. نتایج نشان داد كه اثر اسانس خالص پرتقال معادل آنتی بیوتیكهای فوق در مورد 70 درصد از كوكسی های گرم مثبت جدا شده بود (حساس بودند). 10 درصد از كوكسی های گرم مثبت نیمه حساس و 20 درصد مابقی مقاوم بودند. از باسیلهای گرم منفی متعلق به خانواده انتروباكتریاسه، 10 درصد حساس، 10 درصد نیمه حساس و 80 درصد نسبت به اسانس خالص پرتقال مقاوم می باشند. با توجه به نتایج تحقیق و پس از بررسی عوارض احتمالی اسانس در پروژه ای دیگر، می توان از اسانس خالص پرتقال به عنوان یك ماده ضد عفونی كننده در سطح ضایعات پوستی استفاده نمود.
كلید واژه: اسانس پرتقال، ضایعات پوستی، عفونت، ویتامین ث

لینک کمکی