فایل word رابطه مصرف ميان وعده ها و نوشيدني هاي شيرين در ساعات حضور در مدرسه با ميزان پوسيدگي مولر اول دائمي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word رابطه مصرف ميان وعده ها و نوشيدني هاي شيرين در ساعات حضور در مدرسه با ميزان پوسيدگي مولر اول دائمي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word رابطه مصرف ميان وعده ها و نوشيدني هاي شيرين در ساعات حضور در مدرسه با ميزان پوسيدگي مولر اول دائمي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word رابطه مصرف ميان وعده ها و نوشيدني هاي شيرين در ساعات حضور در مدرسه با ميزان پوسيدگي مولر اول دائمي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word رابطه مصرف ميان وعده ها و نوشيدني هاي شيرين در ساعات حضور در مدرسه با ميزان پوسيدگي مولر اول دائمي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني اردبيل

تعداد صفحات :8

زمینه و هدف: رشد فراینده صنعت غذاهای حاضری منجر به تغییر عادات غذایی به سمت مصرف غذاهای میان وعده شده است. كودكان و بخصوص دانش آموزان نیز در این تغییر عادت غذایی قرار گرفته و به مصرف كنندگان اصلی مواد فوق تبدیل شده اند. هدف از مطالعه حاضر بررسی وضعیت مصرف میان وعده ها و نوشیدنی های شیرین در ساعات حضور در مدرسه توسط دانش آموزان و رابطه آن با میزان پوسیدگی مولر اول دایمی می باشد.روش كار: در این مطالعه توصیفی- تحلیلی، جمعیت مورد مطالعه 400 دانش آموز پسر 12-8 ساله مدارس منطقه 5 تبریز بودند. اطلاعات از طریق تكمیل پرسشنامه و معاینه توسط مصاحبه گر حاصل شد. یافته ها از طریق روش های آماری توصیفی و آزمون مجذور كای مورد تجزیه و تحیلی آماری قرار گرفتند.یافته ها: بین مواد مورد پرسش در هر گروه بیسكویت، كشمش و توت خشك و ساندیس بالاترین میزان مصرف را به خود اختصاص دادند. تقریبا همه دانش آموزان (91%) از مواد ذكر شده در پرسشنامه در ساعات حضور در مدرسه استفاده می كردند. میزان پوسیدگی مولر اول كه به صورت DMFT (دندان های پوسیده، از دست داده، پر شده) تعریف شده با افزایش دفعات مصرف میان وعده ها افزایش نشان داد.نتیجه گیری: مصرف میان وعده ها نوشیدنی های شیرین در میان دانش آموزان مدارس ابتدایی تبریز بالاست و افزایش دفعات مصرف آنها با افزایش میزان پوسیدگی مولر اول دایمی همراه است.
كلید واژه: پوسیدگی دندان، رژیم غذایی، غذای میان وعده، سلامت مدارس

لینک کمکی