فایل word بررسي اثر واريانس قيمت كالا و قيمت نهاده اصلي در حاشيه سود انتظاري (مورد مطالعه: كارخانه هاي منتخب قند در بورس تهران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسي اثر واريانس قيمت كالا و قيمت نهاده اصلي در حاشيه سود انتظاري (مورد مطالعه: كارخانه هاي منتخب قند در بورس تهران) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسي اثر واريانس قيمت كالا و قيمت نهاده اصلي در حاشيه سود انتظاري (مورد مطالعه: كارخانه هاي منتخب قند در بورس تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسي اثر واريانس قيمت كالا و قيمت نهاده اصلي در حاشيه سود انتظاري (مورد مطالعه: كارخانه هاي منتخب قند در بورس تهران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسي اثر واريانس قيمت كالا و قيمت نهاده اصلي در حاشيه سود انتظاري (مورد مطالعه: كارخانه هاي منتخب قند در بورس تهران) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي اقتصادي

تعداد صفحات :14

این مقاله یك مدل نظری ارایه داده است كه در آن هر بنگاه تبدیلی، رفتار ریسك گریز داشته و به منظور تعیین سطح بهینه محصول نهایی، مطلوبیت تصادفی را حداكثر كرده كه از سود تصادفی ناشی شده است. شرط تعادل بنگاه به وسیله معادله حاشیه سود انتظاری تعیین شده به نحوی كه تابع تقاضای كالا و تابع عرضه نهاده اصلی تولیدی، تصادفی فرض شده اند. حاشیه سود مزبور متشكل از پنج جزء بوده كه شامل: هزینه نهایی پالایش، انحراف در بازارهای چند قطبی فروش كالا و خرید نهاده، واریانس قیمت كالا و نیز واریانس قیمت نهاده است. نتایج نظری به وسیله الگوی كاربردی با روش تركیب اطلاعات مقطعی مربوط به یازده كارخانه منتخب قند در بورس تهران برآورد شده است كه در آن داده های سری زمانی مربوط به سال های 1375 الی 1382 می باشد. نتایج عملی بدین ترتیب است كه افزایش مهم فروش، حاشیه سود انتظاری را افزایش می دهد؛ زیرا واریانس قیمت كالا به مراتب بیشتر از واریانس قیمت نهاده اصلی بوده است.
كلید واژه: واریانس تقاضای كالا، عدم اطمینانی قیمت نهاده، بنگاه ریسك گریز، روش تلفیق اطلاعات مقطعی با سری زمانی

لینک کمکی