فایل word آشكارسازي گازهاي قابل اشتعال توسط حسگر مقاومتي اكسيد قلع ساخته شده به روش تبخير با باريكه الكتروني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word آشكارسازي گازهاي قابل اشتعال توسط حسگر مقاومتي اكسيد قلع ساخته شده به روش تبخير با باريكه الكتروني دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word آشكارسازي گازهاي قابل اشتعال توسط حسگر مقاومتي اكسيد قلع ساخته شده به روش تبخير با باريكه الكتروني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word آشكارسازي گازهاي قابل اشتعال توسط حسگر مقاومتي اكسيد قلع ساخته شده به روش تبخير با باريكه الكتروني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word آشكارسازي گازهاي قابل اشتعال توسط حسگر مقاومتي اكسيد قلع ساخته شده به روش تبخير با باريكه الكتروني :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : شريف ويژه علوم مهندسي

تعداد صفحات :12

در این نوشتار حساسیت «حسگر گاز مقاومتی» كه از لایه نازك اکسید قلع، ساخته شده نسبت به چند گاز قابل اشتعال مورد بررسی قرار گرفته است. به این منظور، لایه نازك اكسید قلع آمورف به روش تبخیر توسط باریكه الكترونی در خلا بر روی زیرپایه كوارتز نشانده شد. فرایند تبلور لایه حاصل در دمای 300oC به مدت 140 دقیقه صورت گرفت. ریزساختار لایه ها با XRD بررسی، و اندازه متوسط دانه های متبلور اكسید قلع 13nm برآورد شد. نهایتا، با برقراری اتصالات اهمی و نصب یك «ریزگرمكن» الكتریكی، نمونه حسگر گاز مقاومتی ساخته شد. تغییر هدایت الكتریكی حسگرهای نمونه در حضور مقادیر مختلفی از گازهای هدف در هوا ثبت، و حساسیت نمونه ها نسبت به بخار چهار الكل مختلف بررسی شد. ملاحظه شد كه در تراكم وزنی ثابت گاز هدف، حسگرهای نمونه نسبت به بخار الكل سنگین تر حساس ترند. همچنین برای اولین بار مشخص شد كه اشباع حسگر در تراكم وزنی معینی از بخار آلوده كننده صورت می گیرد و این سطح آلودگی عملا مستقل از وزن مولكولی الكل هدف است. برای فرایند واكنش مولكول های گاز هدف با سطح لایه حساس به گاز مدلی تحلیلی ارایه شده است. این مدل كه مبتنی بر فرض تجزیه مولكول های گاز هدف به اجزای ساده خود در سطح داغ اكسید قلع است، نتایج آزمایشگاهی فوق را توجیه می كند.
كلید واژه:

لینک کمکی