فایل word اثر کاشت پاييزه و زمستانه و تنش دما بر عملکرد کل، عملکرد قابل فروش و اجزا عملکرد چند رقم سيب زميني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word اثر کاشت پاييزه و زمستانه و تنش دما بر عملکرد کل، عملکرد قابل فروش و اجزا عملکرد چند رقم سيب زميني دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word اثر کاشت پاييزه و زمستانه و تنش دما بر عملکرد کل، عملکرد قابل فروش و اجزا عملکرد چند رقم سيب زميني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word اثر کاشت پاييزه و زمستانه و تنش دما بر عملکرد کل، عملکرد قابل فروش و اجزا عملکرد چند رقم سيب زميني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word اثر کاشت پاييزه و زمستانه و تنش دما بر عملکرد کل، عملکرد قابل فروش و اجزا عملکرد چند رقم سيب زميني :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نهال و بذر

تعداد صفحات :18

به منظور مقایسه عملکرد کل و قابل فروش سیب زمینی زمستانه و پاییزه و معرفی ارقام سازگار برای استان خوزستان، دو آزمایش جداگانه از سال 1377 به مدت دو سال در ایستگاه تحقیقات كشاورزی بهبهان اجرا شد. در بهمن ماه 1377، هشت رقم سیب زمینی زودرس و نیمه زودرس در یك طرح بلوك های كامل تصادفی با چهار تكرار مورد مطالعه قرارگرفتند. در هر دو سال غده ها در اوایل بهمن ماه کاشته و در اواخر اردیبهشت ماه برداشت شدند. در آزمایش دو ساله دیگری كه از پاییز 1378 شروع شد، همان ارقام در یك طرح بلوك های كامـل تصادفی با چهار تكرار مـقایسه شدند. در این آزمایش، در هر دو سال تاریخ كاشت غده ها نیمه دوم مهر ماه و تـاریخ بـرداشت اوایل اسفند ماه بود. در سال های 1378 و 1379 به ترتیب در تاریخ های 9 آذر و 10 بهمن ماه، دمای هوا به صفر درجه سانتی گراد رسید. پس از برداشت، عملكرد هر رقم به دو قسمت قابل فروش و غیرقابل فروش تفکیک و وزن شد. در پایان آزمایش ها، با استفاده از آزمایش اسپلیت پلات در زمان، عملكرد كل و قابل فروش دو فصل کاشت زمستانه و پاییزه مقایسه شدند. با توجه به نتایج این بررسی ارقام بینلا، آریندا، سانته، كاسموس و آژاكس برای كاشت زمستانه و رقم سانته برای كاشت پاییزه سیب زمینی در استان خوزستان توصیه می شوند. با توجه به احتمال وقوع یخبندان در دوره رشد و نمو سیب زمینی پاییزه، كاشت زمستانه بر كاشت پاییزه ترجیح داده می شود.
كلید واژه: سیب زمینی، عملكرد،كاشت زمستانه، كاشت پاییزه

لینک کمکی