فایل word سازگاري ضدعفوني تلفيقي بذر پنبه با تركيبات حشره کش و قارچكش از جنبه جوانه زني، رويش و كنترل بيماري مرگ گياهچه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word سازگاري ضدعفوني تلفيقي بذر پنبه با تركيبات حشره کش و قارچكش از جنبه جوانه زني، رويش و كنترل بيماري مرگ گياهچه دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word سازگاري ضدعفوني تلفيقي بذر پنبه با تركيبات حشره کش و قارچكش از جنبه جوانه زني، رويش و كنترل بيماري مرگ گياهچه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word سازگاري ضدعفوني تلفيقي بذر پنبه با تركيبات حشره کش و قارچكش از جنبه جوانه زني، رويش و كنترل بيماري مرگ گياهچه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word سازگاري ضدعفوني تلفيقي بذر پنبه با تركيبات حشره کش و قارچكش از جنبه جوانه زني، رويش و كنترل بيماري مرگ گياهچه :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نهال و بذر

تعداد صفحات :21

این تحقیق به منظور آگاهی از اثر جانبی تیمار تلفیقی بذر پنبه با قارچـكش های كربوكسین تیرام (پودر خیس شونده 75%)، كاربندازیم (پودر خیس شونده 50%)، تریادیمنول (پودر تجارتی DS 7.5) و حشره كــش های تیودیكارب (پودر تجارتیDF 80) و ایمیداكلوپراید (پودر تجارتی SW 70 ) برای كنترل توام آفات مكنده و بیماری مرگ گیاهچه در اوایل فصل رویش بر صفات جوانه زنی بذر، رشدگیاهچه و میزان كنترل بیماری مرگ گیاهچه پنبه به صورت فاكتوریل و به ترتیب در قالب طرح كاملا تصادفی و بلوك های كامل تصادفی در شرایط آزمایشگاه و مزرعـه انجام شد. مطالعات آزمایشگاهی به روش كشت بذر درون كاغذ حوله ای مرطوب (Rolled wet paper towels) انجام شد. نتایج نشان داد كه كلیه تیمارهای تلفیقی حشره كش تیودیكارب با قارچکش باعث كاهش جوانه زنی و رشد طولی ریشه چه و افزایش پوسیــدگی بذر، تعداد ریشه چه های نابجا، ضخامت، وزن خشک و اشکال غیرطبیعی گیاهچه پنبه می شوند. این عوارض، حساسیت گیاهچه پنبه را نسبت به عوامل بیماری مرگ گیاهچه افزایش داد و باعث کاهش استقرار گیاهچه در شرایط مزرعه شد. جمع بندی نتایج نشان داد که استفاده از ایمیداکلوپراید به صورت تیمار تلفیقی بذر با یک قارچکش اثر سوء کمتری بر صفات جوانه زنی بذر، رویش و استقرار گیاهچه در مزرعه دارد.
كلید واژه: پنبه، تیمار تلفیقی بذر، اثر جانبی، قارچكش، حشره كش، بیماری مرگ گیاهچه

لینک کمکی