فایل word واكنش به دوز تعدادي از علف هاي هرز پهن برگ مزارع گندم به فرمولاسيون ­هاي مختلف علف كش تريبنورون متيل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word واكنش به دوز تعدادي از علف هاي هرز پهن برگ مزارع گندم به فرمولاسيون ­هاي مختلف علف كش تريبنورون متيل دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word واكنش به دوز تعدادي از علف هاي هرز پهن برگ مزارع گندم به فرمولاسيون ­هاي مختلف علف كش تريبنورون متيل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word واكنش به دوز تعدادي از علف هاي هرز پهن برگ مزارع گندم به فرمولاسيون ­هاي مختلف علف كش تريبنورون متيل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word واكنش به دوز تعدادي از علف هاي هرز پهن برگ مزارع گندم به فرمولاسيون ­هاي مختلف علف كش تريبنورون متيل :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش و سازندگي

تعداد صفحات :12

به منظور بررسی واکنش به دوز علفهای هرز پهن برگ مزارع گندم به فرمولاسیون های مختلف علف کش تربینورون متیل، آزمایش مزرعه ای در سال 1382 در استانهای گلستان (گرگان) و خوزستان (اهواز) و آزمایش گلخانه ای در سال 1383 در تهران انجام شد. تیمارهای آزمایش شامل علف کش تربینورون متیل در سه سطح شامل: سه فرمولاسیون تربینورون متیل ایرانی، چینی و فرانسوی و دوز مصرفی این علف کشها شامل 10، 15، 20 و 25 گرم ماده تجارتی در هكتار بود. پاسخ درصد کنترل تعداد و وزن خشك علفهای هرز به دوز سه فرمولاسیون برازش داده شد. نتایج نشان داد که در دوزهای کم 10 و 15 گرم در هکتار بین سه فرمولاسیون تفاوت معنی دار وجود داشت و واکنش درصد کاهش تراکم و وزن خشک علفهای هرز پهن برگ ناچیز بود. در بالاترین دوز (25 گرم در هکتار)، سه علفکش با هم اختلاف معنی دار نداشتند. واکنش به دوز پنیرک (Malva sylvestris L. var mauritiana (L.) Boiss) و خارلته (Cirsium arvense L.) Scop) در استان خوزستان در بالاترین دوز مصرفی (25 گرم در هکتار) به هر سه فرمولاسیون تریبنورون متیل خوب بود. فرمولاسیون فرانسوی در این دوز سبب کنترل بسیار خوب و فرمولاسیون های چینی و ایرانی سبب کنترل خوب یونجه خاردار (Medicago polymorpha L) شدند. واکنش خردل وحشی (Sinapis arvensis L) در استان خوزستان به بیشترین دوز فرمولاسیون فرانسوی، خوب و به دو فرمولاسیون دیگر مطلوب و در استان گلستان به هر سه فرمولاسیون بسیار خوب بود. واکنش منداب (Eruca sativa Mill) از دوز 15 گرم در هکتار به هر سه فرمولاسیون در آزمایش گلخانه ای بسیار خوب بود. در کل نتایج نشان دادکه دوز توصیه شده سه فرمولاسیون تریبنورون متیل ایرانی، چینی و فرانسوی به منظور کنترل کلیه علفهای هرز پهن برگ در مناطقی مثل خوزستان كه طیف علفهای هرز آن گسترده است، مناسب نبوده و می بایست دوز مصرفی را به میزان 25 گرم در هکتار افزایش داد و یا از علف کش های جایگزین مانند توفوردی استفاده کرد.
كلید واژه: واکنش به دوز، علفهای هرز پهن برگ، تربینورون متیل، فرمولاسیون

لینک کمکی