فایل word اثرات سطح انرژي جيره و وزن کشتار بر عملکرد پرواري و برخي از اجزاي فرعي لاشه در بره هاي لري بختياري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word اثرات سطح انرژي جيره و وزن کشتار بر عملکرد پرواري و برخي از اجزاي فرعي لاشه در بره هاي لري بختياري دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word اثرات سطح انرژي جيره و وزن کشتار بر عملکرد پرواري و برخي از اجزاي فرعي لاشه در بره هاي لري بختياري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word اثرات سطح انرژي جيره و وزن کشتار بر عملکرد پرواري و برخي از اجزاي فرعي لاشه در بره هاي لري بختياري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word اثرات سطح انرژي جيره و وزن کشتار بر عملکرد پرواري و برخي از اجزاي فرعي لاشه در بره هاي لري بختياري :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : دانش کشاورزي

تعداد صفحات :14

اثرات سه زون کشتار (45، 52.5 و 60 کیلوگرم) و دو سطح انرژی قابل متابولیسم (2.4 و 2.60 مگاکالری در کیلوگرم ماده خشک) بر روی عملکرد رشد، افزایش وزن روزانه، ضریب تبدیل غذا و بعضی از اجزای فرعی لاشه در 53 راس بره نر لری بختیاری مورد مطالعه قرار گرفت. سطح انرژی معنی داری (P<0.05) بر وزن نهایی گوسفندان داشت ولی افزایش وزن روزانه و ضریب تبدیل غذا از لحاظ آماری تحت تاثیر سطوح انرژی قرار نگرفتند. افزایش وزن روزانه و ضریب تبدیل غذا برای گوسفندانی که در وزن 45 کیلوگرم کشتار شدند در مقایسه با دو وزن کشتار 52.5 و 60 کیلوگرم به ترتیب کمتر و بالاتر بود (P<0.05). سطوح انرژی اثر معنی داری بر مقدار چربی ذخیره شده در قسمت های مختلف بدن، به غیر از چربی دور بیضه نداشت. مقدار چربی ذخیره شده در اطراف کلیه، بیضه و چادرینه و کل چربی داخلی برای گوسفندانی که در وزن 60 کیلوگرم کشتار شده بودند در مقایسه با دو وزن دیگر به طور معنی داری (P<0.05) بیشتر بود. نتایج نشان داد که جیره حاوی 2.4 مگاکالری به خوبی جیره دارای 2.6 مگاکالری انرژی در کیلوگرم عمل کرده و وزن 52.5 کیلوگرم، تحت شرایط این آزمایش وزن ایده آل کشتار برای بره لری بختیاری می باشد.
كلید واژه: انرژی، بره لری بختیاری، صفات پروار، وزن کشتار

لینک کمکی